Отборът на Барселона продължава с наказателната си акция по терените на Примера Дивисион. "Блаугранас" постигнаха своя успех №5, след като разбиха с 6:1 коравия баски тим Ейбар. Над всички за пореден път беше Лионел Меси, който се отчете с цели четири гола!. По веднъж се разписаха Денис Суарес и бразилецът Паулиньо, превръщащ се във все по-голям любимец на каталунските фенове.

Селекцията на Ернесто Валверде все още е недостижима на върха със своите 15 точки. Единственият тим, който донякъде издържа убийственото темпо на Барса е Севиля. Хората на Тото Берицо са с 10 пункта, но и мач по-малко. Днес те приемат Лас Палмас на своя "Рамон Санчес Писхуан".

Снимка 313456

Началото на двубоя предложи изненада за феновете на Барселона. Централният нападател Луис Суарес "падна в жертва" на ротациите на Валверде и стартира срещата от резервната скамейка. Така в предни позиции Лео Меси си партнираше с Денис Суарес и Жерар Деулофеу.

Това обаче не се оказа голям проблем, тъй като резултатът беше открит още 20-ата минута, когато аржентинският маестро бе точен от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Галвес срещу Семедо.

В 38-ата минута каталунската преднина бе удвоена. Бразилският национал Паулиньо се разписа във втори пореден двубой. Опорният халф се извиси над всички при един корнер и с глава не остави никакъв шанс на Дмитриевич.

Снимка 313459

Ейбар мислеше, че ще се отърве с малко, но през второто полувреме Барса отново вдигна оборотите. В 53-ата минута Денис Суарес се оказа на точното място и направи успешна добавка, след като миг по-рано вратарят на Ейбар бе спасил коварен изстрел на Лео Меси. И преди магическият №10 да оформи своя хеттрик, гостите стигнаха до почетно попадение дело на Енрих.

След това, само в рамките на 180 секунди, Меси се развихри и отбеляза две попадения. И двете паднаха след чудесни комбинации с хора от халфовата линия, съответно Бускетс и Паулиньо.

Валенсия разби Малага с 5:0

Валенсия помете Малага, Симоне Заза напомни за себе си (ВИДЕО)

Италианският нападател се отчете с хеттрик за 8 минути

До края домакините показаха милост и видимо намалиха темпото на игра. Това обаче не пречеше на Лео Меси да продължава с шедьоврите си по терена. "Ла Пулга" реализира и своя фантастичен четвърти гол. Нападателят демонстрира висока концентрация в полето на Ейбар и без допълнителна подготовка, превърна в попадение асистенцията на Алейш Видал.

Миг по-късно гостите можеха да стигнат и до своя втори гол във вратата на Тер Щеген, но Шарлес удари гредата.

Снимка 313455

В следващия кръг на Барса предстои интересно каталунско дерби срещу Жирона, докато Ейбар приема на свой терен - Селта Виго.

БАРСЕЛОНА - ЕЙБАР 6:1

1:0 Лео Меси - дузпа (20"), 2:0 Паулиньо (38"), 3:0 Денис Суарес (53"), 3:1 Енрих (57"), 4:1 Меси (59"), 5:1 Меси (62"), 6:1 Меси (88")

СТАДИОН: "Ноу Камп"

СЪДИЯ: Алехандро Ернандес

БАРСЕЛОНА: Тер Щеген, Масчерано, Пике, Дин, Семедо, Иниеста, Паулиньо, Бускетс, Денис Суарес, Меси, Деулофеу (резерви: Силесен, Ракитич, Луис Суарес, Роберто, Видал, Вермаелен)

ЕЙБАР: Дмитрович, Арбийя, Оливейра, Галвес, Хунка, Капа, Инуй, Гарсия, Есцаланте, Джордан, Енрих (резерви: Риесго, Ривера, Бебе, Пеня, Анхел, Шарлес, Ломбан)