Барселона не можа да спечели трудното гостуване на Селта. Мачът завърши 2:2 и дава огромно предимство на Реал (Мадрид) в битката за титлата в Примера дивисион.

Луис Суарес вкара два гола след асистенции на Лионел Меси. Смолов изравни за домакините в началото на второто полувреме. Яго Аспас за пореден път наказа Барселона с техничен гол от фаул в 88-ата минута.

Каталунците имаха игрово предимство, но домакините бяха много опасни на контрататака и в края сюрпризираха неприятно именитите си съперници. Барселона няма победа на "Балаидос" от 2016 година.

Геният на Лионел Меси стана причина за първия гол. Цялата защита на Селта очакваше директен удар от фаул. Аржентинецът реши да центрира към непокрития Луис Суарес. който откри резутата след удар с глава отдясно в 20-ата минута.

Домакините играеха добре на контри. Те имаха три добри положения, като в последното Смолов не подаде на непокрития Диего Аспас, който беше много бесен от отиграването на руснака.

Снимка 485620

Смолов се реваншира в началото на второто полувреме с гол. Той сложи точка на бърза контра на домакините в 51-ата минута с удар отблизо.

Каталунците продължиха да натискат и дуото Меси - Суарес отново стана причина за гол. В 67-ата минута аржентинецът намери уругваеца в наказателното поле, който се обърна и стреля с инстинкта на хищник за 1:2.

В 80-ата минута Тер Стеген трябваше да се разтегне надясно, за да спаси удар на Нолито в ъгъла по земя. В 88-ата минута Яго Аспас за пореден път наказа Барселона. Той стреля от фаул по земя от външната част на стената и топката влезе до дясната греда на наблюдаващия случилото се Тер Стеген - 2:2.

В добавеното време Тер Стеген извади влизащатата в неговата врата топка. Нолито стреля под малък ъгъл по земя, но не можа да насочи кълбото фронтално.

С това равенство Барселона събра 69 точки и има аванс от само 1 точка пред Реал (Мадрид). Мачът от кръг №32 на "Белия балет" е утре в Барселона срещу Еспаньол. Мадридчани имат предимство в преките двубои.

Селта е с 34 точки и е с 6 точки пред 18-ия Майорка, загубил днес гостуването си в Билбао на Атлетик с 1:3.