Барселона разгроми състава на Уеска в среща от третия кръг на испанската Ла Лига. Двубоят на "Камп Ноу" завърши при разгромното 8:2 за домакините.

Точни в тяхна полза бяха Меси, Ракитич, Дембеле, Суарес, Алба и Пулидо, пратил топката в собствената си врата. Аржентинският лидер на каталунците и уругвайският му партньор в атаката пък бяха точни на два пъти в мача.

Шампионът трябваше да изпревари по голова разлика досегашния лидер в таблицата Реал (Мадрид), като в крайна сметка успя да се справи с тази наглед непосилна задача.

Уеска демонстрира невероятен характер и спечели четири точки навън в първите два кръга. След края на първото полувреме в днешния мач, гостите изглеждаха близо до постигането на нещо подобно и срещу Барса, като бяха реализирали два и получили три гола, в рамките на 45 игрови минути.

Хуан Ернандес даде ранно предимство на гостите в сблъсъка, като се разписа за 0:1 в 3-ата минута на мача.

До 39-ата каталунците вече бяха обърнали развоя в своя полза, с голове на Меси, Суарес и Хорхе Пулидо, пратил кълбото в собствената си врата в 24-ата минута на срещата.

Три минути преди паузата обаче Алекс Гаяр върна напрежението в редиците на домакините, вкарвайки за 3:2.

След паузата Барселона изглеждаше твърдо решен да докаже, че единствено липсата на шанс пред вратата на съперника може да се отчете като причина за неубедителния резултат, считано към този момент.

Снимка 376196

Източник: Twitter

Три минути след паузата Дембеле бе точен за 4:2, а още 4 след това и Иван Ракитич записа името си сред голмайсторите в мача.

6:2 направи Лионел Меси, сложил окончателно точка на спора след 61 минути игра, а резултатът набъбна до 7:2 с попадение на Жорди Алба 9 минути преди последния съдийски сигнал.

Крайното 8:2 оформи Луис Суарес, вкарал дузпа в продължението на срещата.

"Блаугранас" спечелиха цели 30 от последните си 33 домакински мача в първенството, вкарвайки поне по две попадения. Тимът водеше на почивката при последните си вече четири шампионатни срещи, които завършваха и с краен успех.

Двата отбора излязоха един срещу друг за първи път в шампионатен мач. Те се срещнаха в турнира за Купата на краля през декември 2014 година и Барса постигна гръмки победи с 4:0 и 8:1. Тогава обаче Уеска беше отбор от третото ниво на местния футбол, докато сега вече е натрупал не само класа, но и самочувствие.