Барселона си върна поне временно лидерската позиция в Ла Лига, след като разби с 5:1 Валядолид у дома. Срещата бе от 11-ия кръг на първенството.

Два гола за успеха на "каталунците" вкара Лионел Меси, а по едно попадение добавиха Клеман Ленгле, Артуро Видал и Луис Суарес. За "бяло-виолетовите" точен бе Кико Оливас.

Така "блаугранас" събраха 22 точки, докато Валядолид е 9-и с 14 точки.

Барселона излезе напред в резултата още в 3-ата минута. Тогава гостите не изчистиха добре топката след центриране, а Клеман Ленгле стреля и след рикошет топката се озова във вратата.

В 15-ата "бяло-виолетовите" изравниха след статично положение. Тер Щеген не реагира добре след центриране, топката се удари в крака на Кико Оливас и влезе във вратата за 1:1.

В 29-ата минута "каталунците" отново излязоха напред в резултата. Меси с вертикално центриране намери Артуро Видал, който от воле бе точен за 2:1.

Снимка 450263

Източник: Twitter

В 34-ата Лео Меси завъртя поредния си превъзходен пряк свободен удар, реализирайки за 3:1. Аржентинският гений стреля над стената от около 25 метра и направи вратаря безпомощен.

Барселона стигна до нов гол чак в 75-ата минута. Тогава Ракитич подаде към Меси, който с диагонален удар вкара за 4:1.

Две минути по-късно Луис Суарес оформи крайното 5:1. Уругваецът бе изведен от Меси сам срещу вратаря и не срещна трудности да прати топката във вратата.