Барселона победи с 3:0 като гост Селта в среща от 4-ия кръг на Ла Лига. Точни за "каталунците" бяха Ансу Фати, Лионел Меси и Сержи Роберто. "Блаугранас" доигра мача с човек по-малко, след като Клеман Лангле бе изгонен в края на първата част.

Срещата започна по най-добрия начин за "лос кулес". Суперталантът Ансу Фати се измъкна прекрасно с финт, влезе в наказателното поле и реализира с външен удар към близкия удар.

В 35-ата Жерард Пике фаулира арогантно Денис Суарес като последен в защитата. Съдията беше готов да извади червен картон на каталунския защитник, но секунди преди нарушението Суарес е бил в засада.

Седем минути по-късно все пак Барселона остана с човек по-малко. Клеман Лангле бе изгонен за втори жълт картон. Французинът игра с ръка.

Снимка 498771

В 51-ата минута каталунският тим удвои. Коутиньо подаде към Лео Меси, който нахлу в наказателното поле. Аржентинецът опита да центрира, топката се отклони в крака на Оласа и влетя в близкия ъгъл на вратаря за 0:2.

Осем минути по-късно страхотна атака на Барселона завърши с удар в гредата на Коутиньо. Лео Меси вкара отбитата топка в мрежата, но при вдигнат флаг за засада.

След час игра Коутиньо получи топката на дузпата и нанесе удар, който Вийяр спаси.

В 73-ата минута  галиският тим имаше първата си наистина добра възможност след почивката. Резервата Нолито стреля към далечния ъгъл, Нето изби, а Мигел Перес шутира при добавка, но нямаше късмет.

Дълбоко в добавеното време Сержи Роберто оформи крайното 0:3.