Барселона победи Мурсия с 3:0 като гост в първи 1/16 финал от турнира за Купата на Краля. Попаденията за "каталунците" бяха дело на Пако Алкасер (44), Жерар Деулофеу (52) и Хосе Арнаис (56).

Ернесто Валверде бе дал почивка на голяма част от титулярите си. Атаката на тима бе водена от Пако Алкасер и Хосе Арнаис, а по крилата действаха Карлес Аленя и Жерар Деулофеу.

Представители на Барселона гледаха на живо Леон Горецка

Барса ще се опита да се подсили с германски национал през зимата

"Каталунците" следят изкъсо Леон Горецка

Първата опасност бе пред Яспер Силесен. Орфила от два метра не успя да прати топката във вратата. В 22-ата минута пред другата врата с пропуск се отчете Томас Вермален. В 40-ата минута Денис Суарес можеше да открие резултата, но не нанесе твърде точен удар. Все пак две минути по-късно Пако Алкасер даде преднина на гостите. Нападателят засече центриране на Деулофеу.

Барса нанесе втори удар в 52-ата минута. Тогава Деулофеу открадна топката пред наказателното поле, напредна и със силен удар направи 0:2.

Снимка 319650

Източник: Twitter

Четири минути по-късно Хосе Арнаис с финтира своя пазач и с премерен удар направи резултата класически. В 70-ата минута Силесен спаси опасен удар на Салва Чаморо.

Така Барселона взе комфортен аванс преди реванша.