Барселона очаквано се справи с единайсеторката на Леванте, в двубой от 18-ия кръг на испанското футболно първенство.

Срещата на "Камп Ноу" завърши при резултат 3:0, като точни за победителите бяха Лионел Меси, Луис Суарес и Паулиньо.

Каталунците имат добър аванс от 12 точки пред втория в класирането Атлетико (Мадрид) и 17 пред вечния съперник Реал (Мадрид) и могат да бъдат доволни от представянето си в шампионата на страната.

Коутиньо сам е платил за трансфера си в Барселона

Бразилецът искал трансфера да стане факт възможно най-бързо

Барса не започна по идеален начин 2018, след като преди няколко дни записа 1:1 при визитата си на Селта в мач от Купата на краля, въпреки доста променения състав. Лионел Меси, Луис Суарес и Андрес Иниеста дори не пътуваха за Виго.

Селта спря Барселона, развръзката остава за реванша

Тимът от Виго предложи сериозна съпротива на каталунския си съперник

Добрата новина за домакините днес бе завръщането на Усман Дембеле.

Рекордната покупка на Барселона през лятото бе извън терените около четири месеца и показа, че не е далеч от най-добрата си форма. Тази вечер обаче той не впечатли особено много феновете по трибуните.

Снимка 332620

На два пъти младокът пропиля добри възможности за отбелязване на попадение, като съотборниците му го подкрепиха въпреки пропуските.

Резултатът бе открит на ранен етап от срещата - в 12-ата минута, като в прегръдките на съотборниците си се оказа щатният реализатор на тима Лионел Меси.

Снимка 332619

Всякаква интрига в мача бе заличена още през първата му част, като 8 минути преди почивката, с прострелен удар по диагонала, Суарес покачи на 2:0, предвещавайки и без това известния краен победител в сблъсъка.

Освен Дембеле, шанс за отбелязване на гол се откри и пред Ракитич, който обаче не съумя да се възползва от него.

В края на сблъсъка Суарес можеше да се разпише за втори път, но вратарят изби изстрела му. В продължението на двубоя пък Паулиньо засече центриране в наказателното поле с десния крак и оформи крайното 3:0.

Снимка 332621

Така от вече 23 мача между двата тима в Ла Лига до момента, Барса има 18 победи, като само веднъж гостите са стигали до трите точки. У дома каталунците са с безупречен актив срещу този съперник - 12 победи в 12 мача.