Барселона не остана капо и изпрати Луис Енрике с трофей, след като каталунците спечелиха с 3:1 финала за Купата на Краля срещу Алавес, игран на "Висенте Калдерон" в Мадрид. Над всички в мача отново бе геният Лионел Меси, който взе участие и в трите попадения за "блаугранас".

Срещата предложи изключително интересни моменти през първото полувреме, когато зрителите видяха всичките четири попадения в срещата. Особено интригуващи станаха събитията в последните 15 минути на първата част, когато головете заваляха един след друг.

Битката за Купата на Краля: Барселона - Алавес, магията на Меси завладя "Висенте Калдерон"!

Последен шанс за каталунците да спечелят трофей през сезона

Началото на срещата не предвещаваше такъв развой и толкова попадения. Двата отбора действаха доста припряно, правеха много грешки в подаванията, което не водеше до опасности пред двамата вратари.

Преобладаваха твърдите влизания, а при едно от тях Хавиер Масчерано напусна принудително игра. Аржентинецът скочи при борба за първа топка, но нацели с глава лошо съперник, което предизвика потичане на кръв. На мястото на боеца се появи Андре Гомеш.

Постепенно ситуацията се промени и започна да мирише на футбол от висока класа.

Противно на очаквания, играчите на Маурисио Пелегрино бяха тези, които можеха да открият резултата. В 27-та минута Жерар Пике не успя да изнесе топката, тя попадна в Ибай Гомес, който напредна към наказателното поле и стреля по диагонал от линията, а след рикошет в гредата, кълбото се разходи по голлинията, но не влезе във вратата на Силесен.

Проблеми с реализирането на гол обаче нямаше Лионел Меси!

Снимка 296166

Аржентинецът комбинира в типичен стил с Неймар, който с двойно подаване го намери пред наказателното поле, за да може с майсторско изпълнение №10 да даде преднина на каталунците - 1:0!

Отговорът на Алавес обаче бе светкавичен!

Веднага след изпълнението на центъра, събитията се пренесоха в половината на "блаугранас", а Андрес Иниеста извърши нарушение встрани от наказателното поле. Зад топката застана Тио Ернандес, който с мощен удар по диагонал опъна мрежата зад Силесен - 1:1!

Но това не бе всичко за първите 45 минути, интересното предстоеше, а ключовият момент дойде в продължението на полувремето. В рамките на 120 секунди Барселона нанесе своя съкрушителен удар, вкарвайки две попадения на съперника!

Снимка 296182

Първо Неймар се разписа, след като бе намерен на празна врата от Андре Гомеш, а Меси показа гения си секунди по-късно. Техничарят пое топката на фланга, навлезе към наказателното поле и с изключително класно подаване елиминира няколко защитници на Алавес, за да може Алкасер да отбележи за 3:1!

Очакваше се отговорът на "баските", но при такъв пасив бе ясно, че ще е много трудно...

Играчите на Маурисио Пелегрино се опитаха да променят негативния за тях развой. Липсата на класа в състава на Алавес обаче оказа своето виляние, особено в ключови моменти пред вратата на Силесен, които и без това не бяха толкова много.

Все пак на два пъти Собрино и Дейверсон бяха близо до попадение, с което Алавес да намали резултата, но и в двата случая холандският вратар на "блаугранас" се намеси безпроблемно.

Снимка 296181

От своя страна футболистите на Луис Енрике намалиха темпото, разчитайки основно на продължително владеене на топката. Шансове да отбележат голове имаха Пако Алкасер и Иниеста, но в първия случай ударът на острието бе избит от вратаря, а при втория мина над вратата.

В заключителните секунди на двубоя привържениците на Барселона не спряха да скандират името на Луис Енрике. И така - Лучо се сбогува с трофей начело на каталунците, а Купата на Краля бе спечелена за трета поредна година от неговия отбор!

Победата на Барселона означава и още два мача бонус от Ел Класико. Каталунците ще спорят с шампиона Реал (Мадрид) за Суперкупата на Испания в средата на август. Първият мач от големия сблъсък ще е на "Камп Ноу", а реваншът е седмица по-късно на "Бернабеу".