Барселона спечели визитата си на Леганес в двубоя между двата тима от 12-ия кръг на испанското футболно първенство.

Срещата на стадион "Мунисипал де Бутарке" приключи при резултат 0:3.

Точен на два пъти за каталунците беше Луис Суарес, а в самия край на сблъсъка и Паулиньо се разписа във вратата на съперника.

Барселона продължава да бъде лидер в испанската Ла Лига, като преднината им пред втория - Валенсия е седем точки.

Футболистите на треньора Ернесто Валверде уверено крачат към титлата в Примера дивисион. Разликата с основния конкурент в шампионата Реал (Мадрид) пък възлиза на внушителните 11 пункта.

За 12 мача Барселона загуби само две точки - при гостуването на Атлетико, което с малко повече късмет можеше и да бъде спечелено.

Снимка 324299

Източник: "Марка"

Леганес се намира в горната половина на класирането, като в досегашните си 12 изиграни мача те имат пет победи.

Гостите очаквано бяха по-активният тим на терена, като Луис Суарес затвори по възможно най-елегантен и ефективен начин устите на критиците си, разписвайки се по веднъж във всяко от полувремената.

Първо той бе точен в 28-ата минута, давайки преднина на тима си, а след това сложи и точката на спора след точно час игра, вкарвайки за крайното 0:2.

Денис Суарес: Отказах редица оферти, искам да остана в Барселона много години

Суарес: Отказах редица оферти, искам да остана в Барса още много години