Отборът на Гранада стигна до равенството 1:1 у дома срещу Барселона след страхотен гол на Антонио Пуертас в 89-та минута. Каталунците се виждаха победители, след като Люк де Йонг (57) се разписа във втори пореден мач в Ла Лига. Тимът на Шави Ернандес обаче трябваше да изпие горчивата чаша в самия край на мача.

Другата лоша новина за Шави е, че Ерик Гарсия получи разтежение и ще бъде под сериозна въпросителна за предстоящия мач срещу Реал (Мадрид). "Ел Класико" е в сряда в Рияд, Саудитска арабия - полуфинал в турнира за Суперкупата на Испания.

Дани Алвеш пък почна титуляр за каталунците, с което се превърна в най-възрастния футболист на "блаугранас" с участие в първенството - 38 години и 247 дни. Бразилецът се отчете с асистенция при гола на Де Йонг в 57-а минута. Алвеш центрира страхотно отдясно, а нидерландецът нанесе удар с глава и не остави шансове на стража на домакините.

Снимка 559521

Десет минути преди края двубоя Гави получи втори жълт картон и така каталунците трябваше да доиграят мача с човек по-малко. Минута преди края домакините изпълниха корнер, топката не бе изчистена добре и попадна в Антонио Пуертас, който простреля Тер Щеген за крайното 1:1.

Снимка 559522

Така Барселона пропусна да се изкачи до третото място в класирането и за момента дели петото с Атлетико (Мадрид). Двата отбора имат по 32 точки, но "дюшекчиите" са с мач по-малко.