Барселона надделя с минималното 1:0 над Малага на "Камп Ноу", в среща между двата тима от програмата на втория кръг на Ла Лига.

Единственото попадение в мача вкара повече от неочакван голмайстор - Томас Вермален, разписал се 15-ина минути преди последния съдийски сигнал.

Добрата новина за домакините преди началото днес бе, че след претърпяна заушка Неймар отново бе на разположение на Луис Енрике. Така убийственото трио на каталунците Меси - Неймар - Суарес бе отново налично.

Преди самото начало на мача пък ветеранът Андрес Иниеста позира пред фоторепортерите със Суперкупата на Европа, а лидерът на "блаугранас" - Лионел Меси показа приза си за Най-добър футболист на Стария континент за миналия сезон.

Още в четвъртата минута дойде може би най-дискусионното положение в двубоя, като Суарес отне топката от бранител на съперника и я прати в мрежата, но главният съдия реши, че Луис е нарушил правилата и отмени гола му.

Суарес продължи да бъде най-дейният "каталунец" на терена, но така и не успяваше да се възползва по най-добрия начин от подаванията към себе си, идващи от страна на Меси, Иниеста и Ракитич.

След 20-ина минути игра пък можеше да се стигна до изненада, след като Карлос реши да пробва прехвърлящ удар към вратата на Барселона, след като видя, че Браво е излязъл неразчетено, но топката не намери очертанията на вратата.

Малко преди почивката Барса поиска дузпа за игра с ръка на бранител на Малага, но реферът прецени, че положението не заслужава да бъде окачествявано като нарушение на правилата и подмина ситуацията.

През цялата втора част състезателите на гостите едва напускаха половината си, като шутовете на Меси следваха един след друг, наподобявайки същински артилерийски обстрел.

И когато по всичко личеше, че Малага някак ще се добере до точката, Томас Вермален се оказа на точното място в точния момент и от около 10 метра прати кълбото в мрежата за крайното 1:0, само 15-ина минути преди последния сигнал.

Така каталунците оглавяват класирането, преди изиграването на останалите срещи от текущия кръг.

Ето и 11-те, с които започнаха "блаугранас": Браво, Вермален, Алба, Ракитич, Масчерано, Иниеста, Бускетс, Роберто, Меси, Суарес, Неймар

All Goals and Highlights HD | Barcelona 1-0... by zidanekrisz