Немислимото е факт - грандът на Испания Барселона загуби на своя митичен "Камп Ноу"!

Каталунците сдадоха върха в класирането на Ла Лига, след като в мач от 10-ия кръг на първенството отстъпиха като домакини с 0:1 пред Селта.

Гола на победата реализира Хоакин Ларивей, разписал се в 55-ата минута на мача.

Барселона категорично и безспорно бе по-добрият състав на терена, като футболистите на тима можеха да вкарат между 6 и 8 попадения, но каквото и да правеха те, топката така и не минаваше голлинията на Селта.

Новото попълнение на каталунците Луис Суарес пропиля 3 страхотни възможности да вкара дебютния си гол, като сред най-запомнящите се бе тази в 69-ата минута, когато центриране отдясно по нападението на "блаугранас" намери уругвайския ас, който останал непокрит, от около 5 метра не успя да насочи с глава подобаващо топката в целта и пропусна.

Първите минути на срещата загатнаха, че гостите ни най-малко няма да се примирят с ролята на спаринг партньор, като Нолито и Ернандес пропуснаха чудесни възможности за откриване на резултата.

В редиците на домакините Неймар и Меси бяха основните длъжници за тима си, но и горната греда на вратата на гостите се оказа препятствие, трудно преодолимо за две от най-големите звезди в съвременния футбол.

Като за капак Серхио Алварес - стражът на "небесносините" изигра мача на живота си, отразявайки всеки един изстрел, попаднал в очертанията на вратата му.

В 55-ата минута Нолито асистира за Ларивей, който препарира Браво за 0:1, хвърляйки в сериозни размисли Луис Енрике. Дори и извършените от треньора на Барса промени в тактическата постройка и състезателите на терена не спомогнаха за обрата в резултата, като съставът не успя да се добере и до изравнителен гол.

Малко преди края Суарес си повярва, че все пак е успял да направи всичко, за да се разпише, но в последния момент Алварес изби с върха на пръстите си наглед безапелационния шут на Канибала. По-късно Неймар бе оставен на празна врата, но и той направи и невъзможното, за да не вкара.

Така Барселона сдаде върха в класирането на Ла Лига и остава с актив от 22 точки - 2 по-малко от лидера Реал (Мадрид) и една пасив от втория - Атлетико (Мадрид). Селта пък е вече на 3 точки от днешния си именит опонент.

(Снимки: AFP, Marca)