Барселона сътвори зрелищна голова фиеста, побеждавайки катарския Ал Ахли с 5:3. Мачът в Доха беше част от договора на клуба с генералния спонсор Qatar Airways.

Каталунците излязоха с трите си най-големи звезди - Лионел Меси, Луис Суарес и Неймар, които вкараха по един гол още до 17-ата минута и след половин час игра бяха заменени, за да съхранят сили за градското дерби с Еспаньол идния уикенд.

В течение на срещата Луис Суарес направи много промени в състава си, което позволи на домакините от Ал Ахли също да отбележат три попадения след почивката. Междувременно обаче Рафиня Алкантара и Пако Алкасер подсигуриха успеха на Барса.

АЛ АХЛИ - БАРСЕЛОНА 3:5

0:1 Луис Суарес (8), 0:2 Меси (10), 0:3 Неймар (17), 1:3 Абдулрахман (51-дузпа), 1:4 Алкасер (55), 1:5 Рафиня (58), 2:5 Aсири (60), 3:5 Асири (65)