Барселона успя да победи с 3:0 Еркулес като гост в мач от испанската Ла Лига. Така каталунците поизтриха петното от реномето си, след като паднаха от същия противник на собствения си „Ноу Камп" през първата част от сезона.

Двубоят на естадио „Хосе Рико Перес" започна доста равностойно. В 4-ата минута Шави Ернандес получи топката и стреля към вратата, но за негово съжаление кълбото профуча над гредата. В 21-ата минута Давид Трезеге пропусна отлична възможност да открие резултата за Еркулес.

Така се стигна до 42-ата минута, когато гениален пас на Шави намери непокрития Педро в наказателното поле, а нападателят на Барса с хубав удар прати топката в близкия ъгъл на вратата на домакините.

След почивката домакините направиха всичко по силите си, за да стигнат до изравнително попадение. При една контра в 51-ата минута обаче само късметът ги спаси от хубавия удар на Давид Вия, който премина покрай гредата.

В 85-ата минута преждевременното под душовете отиде Франсиско Фаринос от състава на домакините, който си заработи два жълти картона за по-малко от 10 минути.

Само 2 минути по-късно Дани Алвеш намери Лионел Меси, а звездата на каталунците направи резултата 2:0. Същото упражнение се повтори и в 89-ата минута - Алвеш подаде, а Меси вкара, като по този начин оформи класическата победа на Барселона.

Еркулес - Барселона 0:3