Новият Барселона на Ханзи Флик започна предсезонната подготовка с успех с 1:0 срещу аматьорския Олот, благодарение на хубав гол на Пабло Торе веднага след началото на второто полувреме.

Мачът се игра при закрити врати на базата на Барселона и Флик успя да направи първите си тестове. Треньорът заложи на обичайната си система 4-2-3-1.

Първият състав на Флик беше следният: Иняки Пеня, Хулиан Араухо, Серхи Домингес, Иниго Мартинес, Алехандро Балде, Ориол Ромеу, Алексис Олмедо, Гийе Фернандес, Тони Фррнандес, Ноа Дарвич и Витор Роке.

Барселона не успя да вкара гол през първото полувреме, но само няколко мига след подновяването на играта Тони Фернандес асистира за попадението на Пабло Торе, който отбеляза страхотен гол, който в крайна сметка донесе победата на Барселона.

През второто полувреме в игра се появиха младите Марк Бернал, Андер Астралага, Алекс Вайе, Ектор Форт, Марк Касадо, Жерар Мартин, Ким Униент, Арнау Прадас, Андрес Куенка и новото попълнение Пау Виктор. Единственият ветеран, който игра през вторите 45 минути беше Клеман Ленгле.

Президентът на Барселона гледа мача от трибуните в компанията на вицепрезидента Рафа Юсте, спортния директор Деко, кординаторът Боян Къркич, Хосе Рамон Алексанко и съветникът Енрик Масип.