Цървена звезда спечели 132-ото издание на вечното дерби с Партизан и намали преднината на "гробарите" в класирането само на три точки. Възпитаниците на Александър Янкович триумфираха с 4:1 в първия мач в историята на сблъсъците между двата тима, който се игра пред празни трибуни.

Цял мач за шампионите игра бившият защитник на ЦСКА Ибрахима Гай.

Още в третата минута Джордже Лазич изведе символичните гости на стадион "Мала Маракана" напред в резултата, засичайки топката от корнер, а в 18-ата минута Малетич и Морейра се озоваха сами срещу вратаря на Звезда Ранджелович, но се засуетиха.

Това бе наказано още в следващата атака, когато Деян Милованович изравни от пряк свободен удар.

В 36-ата минута домакините направиха пълен обрат в резултата, след като Сегундо Кастийо преодоля Божович с точен удар отдясно след корнер на Короман.

Отново еквадорският национал бе точен в 56-ата минута, когато използва пас на Милованович от фаул и от границата на пеналта шутира силно по тревата за 3:1.

Крайния резултат оформи Ненад Милияш, който бе точен в 68-ата минута от дузпа, отсъдена за фаул на Джорджевич срещу Йестрович.

Две минути по-късно Неманя Ърнич получи червен картон след груб фаул срещу Душан Баста.

Мачът бе игран при изключително лоши метеорологични условия, като почти през цялото времетраене на срещата валя силен дъжд, който затрудни докрай футболистите на терена.