Отборът на Здравко Здравков- Ризеспор, остана в турската Суперлига и за следващия сезон, след като събра 40 точки. Това стана след равенството 1:1 като гост на Сакаряспор, а на вратата на тима от Ризе нов силен мач направи Здравко Здравков, оценен с три звезди.

Това беше последен официален мач на бившия национален вратар в Турция, тъй като той слага край на кариерата си. Зафер Бирьол откри за Ризеспор в 18-ата минута, а в 32-ата Ергин изравни за изпадналия тим на домакините. В 55-ата минута Здравков извади тупалка от 30 метра на Муса, а в 66-ата се намеси решително след силен удар от близко разстояние на Джем Янък, който засече центриране на Муса.

Трети гол вкара Иван Цветков за Сивасспор. Цветков изравни резултата в 90-ата минута срещу Ерджийесспор, а секунди по-късно Сивас стигна и до победата. Гьокхан подаде в пеналта на Цветков, който елегантно преодоля вратаря Оркун и изравни. Вратарят на Ерджийесспор обаче се включи да вкарва победен гол в ответната атака, домакините отнеха топката и на празна врата Мехмет Йълдъз вкара.

За Ерджийесспор пък игра Здравко Лазаров, който получи и жълт картон в края на първата част. Лазаров получи две звезди за играта си до 85-ата минута, когато беше заменен от Йозгюр. Той можеше да реши мача две минути преди да бъде заменен, но стреля в аут от 11 метра.

В Шампионската лига ще участват Фенербахче и Бешикташ, а Галатасарай и Трабзонспор се класират в турнира на УЕФА. Кайзериспор ще играе за втора поредна година в турнира Интертото, а от Суперлигата изпадат Анталияспор, Ерджийесспор и Сакарияспор.

В последния мач шампионът Фенербахче надигра Анкарагюджу с 3:1 и бе награден с шампионската си титла. Най-популярният тим в Турция чества през 2007-а 100 години от създаването си.