Българският национал Здравко Лазаров отбеляза гол при загубата на Ерджийесспор с 1:3 при гостуването на Трабзонспор в изтеглен мач от деветия кръг на турското футболно първенство.

Лазаров, който игра цял мач, откри резултата в десетата минута след контраатака и извеждащ пас на Ченк, но с попадения след почивката на Чагдаш (48), Ерсен (76) и Булут (83) домакините достигнаха до пълен обрат.

Българинът бе един от най-добрите в състава на гостите и бе оценен с две звезди. Нападателят ни обаче успя да поразвали добрите впечатления, след като получи жълт картон в 59-ата минута.

След поражението Ерджийесспор остана на предпоследното 17-о място с 6 точки. Бившият български национал Александър Александров започна като титуляр при успеха на Коняспор с 1:0 срещу гостуващия Бурсаспор. Той бе оценен с три звезди, а седем минути преди края бе сменен от Мустафа.

Коняспор се изкачи на седма позиция с 13 точки. В друг изтеглен мач от кръга Газиантепспор победи Сакаряспор с 1:0 у дома. Лидер в класирането е Манисаспор с 20 точки (8 мача), пред Фенербахче с 16 точки (8 мача) и Трабзонспор с 15 точки (9 мача).