Галатасарай започна с победа новия сезон в турското първенство. "Лъвовете" се наложиха с 2:0 над новака Гиресунспор като гост. Срещата обаче ще бъде запомена с инцидент, при който защитникът на "Чим бом" Маркао ошамари съотборника си Керем Актюркоглу през второто полувреме и беше изгонен.

Гостите поведоха в резултата в 31-ата минута, когато Мбайе Диане вкара за 0:1. Малко след това сенегалският нападател пропусна дузпа. В продължението на първата част истанбулският гранд получи втори наказателен удар, който този път беше реализиран от новото попълнение Александру Чикалдау.

Малко преди това Гиресунспор остана с човек по-малко, след като Тут беше изгонен. На почивката бившият футболист на ЦСКА Юнус Санкаре, който бе привлечен от новаците преди няколко дни, беше заменен от Хамиду Траоре.

В 63-ата без видима причина Маркао удари през лицето своя съотборник Керем Актюркоглу. След намесата на ВАР бразилският защитник получи директен червен картон, а треньорът Фатих Терим смени Керем, след което се опита да го утеши.

Феновете на Галатасарай веднага призоваха Маркао да бъде освободен от клуба.

Копенхаген продаде една от звездите си преди реванша срещу Локомотив (Пловдив)