Захари Сираков игра цял мач за Амкар (Перм) и отбеляза гол в собствената си врата, а отборът му загуби с 1:2 гостуването си на Спартак (Налчик) от 30-ия кръг на руската Висша лига. Другият наш сънародник в тима на пермчани Георги Пеев не беше в групата.

Домакините откриха резултата в 44-ата минута чрез Роман Концедалов. Полузащитникът получи топката пред наказателното поле и с бомбен шут не остави шанс на вратаря. В началото на второто полувреме настъпи моментът на Захари Сираков. Родният защитник се бореше с Мага на първа греда, при което чукна топката в собствената си врата.

Гостите стигнаха до почетно попадение в 90-ата минута чрез Евгений Тюкалов. В класирането Амкар е на 12-о място с 27 точки. Спартак (Налчик) остава на предпоследната 30-а позиция с три пункта по-малко.