Турският тим с повече от любопитно наименование - Батман отпадна след сблъсъците от втория кръг на турнира за Купата на Турция.

Отборът, носещ звучното си име от далечната 1960-а година насам бе на път да сътвори една от сензациите на тази фаза от надпреварата, като до самия край на гостуването си на доста по-популярния Буджаспор имаше възможност да се класира за третия кръг, но позволи да допусне късен, решителен гол в заключителните минути на мача.

Резултатът бе равен - 1:1, но в 82-ата минута Авчъ се разписа за оказалото се и крайно 2:1, в полза на втородивизионния Буджаспор.

Батман остави добри впечатления с изявите си в турнира и въпреки факта, че се подвизава в едва 3-а дивизия на турския футбол, феновете на тима могат да са доволни от представянето на любимците си.

Отборът е кръстен на турския град Батман, който пък е наречен на едноименната река в провинция Батман.