С победен гол на българския полузащитник Цветомир Чипев Неа Саламина постигна трети успех от началото на сезона. Неа Саламина удари с 2:1 Докса (Катокопия) в среща от 10-ия кръг на кипърското първенство.

Чипев се разписа с техничен удар извън пеналта в 81-ата минута, след като се появи на терена в 57-ата минута на мястото на Монтейро. Чипев получи и жълт картон за задържане с ръка на съперник малко преди края на срещата.

Другият българин в състава Ангел Стойков игра цял мач на много добро ниво. Победата изкачи Неа Саламина на 10-о място с 10 точки. Много добре се представи и Росен Кирилов с отбора на АПОП (Кинира Пея), чийто треньор е Едуард Ераносян.

На стадиона в Пафос играчите на Ераносян се държаха достойно с човек по-малко (заради червения картон на Маркес) и завършиха 0:0 с Омония (Никозия). Този резултат засили натиска върху треньора на Омония Драгомир Окука, тъй като разликата от водача Анортозис вече е 4 точки.

С равенството АПОП събра 15 точки и се върна на 6-ото място. Анортозис удари с 3:1 АЕЛ Лимасол без Методи Деянов и вече има 24 точки. Апоел е на 2-о място с 22 точки, а Омония е трета с 20.