Без победител завърши дербито от първия пролетен кръг на руския шампионат между ЦСКА и Зенит. В столицата Москва, на "Лужники", "армейците" на два пъти изоставаха в резултата, за да се доберат до крайното 2:2.

Завръщане за гостите от Санкт Петербург направи Андрей Аршавин. Капитанът на руския национален отбор ще играе в Зенит под наем до лятото. Той престоя на терена до 55-ата минута, когато Данко Лазович се появи на негово място.

Иначе гостите откриха резултата в 1-ата минута чрез Кержаков. Четвърт час по-късно обаче Дзагоев изравни. Отново Алекс Кержаков даде преднина на Зенит в 56-ата. Новото попълнение на ЦСКА обаче беше точно десетина по-късно за финалното 2:2.

След 33-ия кръг в Група "А" Зенит е лидер с 66 точки. "Армейците" пък са втори с 60. Възможно е да има размествания, тъй като третият Динамо (М) е с мач по-малко и с две точки пасив в сравнение с "червените".