Цървена звезда спечели с 5:1 гостуването си на Младост от 17-ия кръг на сръбския шампионат. Само след три дни грандът от западната ни съседка ще посрещне Лудогорец в мач от груповата фаза на Лига Европа.

Двубоят не започна по най-добрия начин за гостите, които допуснаха гол още в 8-ата минута. Постепенно Звезда се съвзе от шока и половин час след началото възстанови равенството с гол на Катай.

ФК ЦСКА 1948 - Лудогорец, втори гол за домакините, шампионите са в нокаут

"Червените" домакинстват за първи път в Бистрица

В началото на второто полувреме "звездашите" разпилаха своя опонент с 4 бързи гола. Катай отбеляза още две попадения и оформи своя хеттрик(53',65'), а другите два гола отбелязаха Канга(59') и Иванич(61').

След третата си поредна шампионатна победа Звезда заема второто място в класирането с актив от 41 точки и е на 3 зад лидера Партизан.