Цървена звезда победи с 2:1 като гост Земун в отложен мач от шестия кръг на футболното първенство на Сърбия.

Българският национал Благой Георгиев не взе участие в мача, а бившият защитник на ЦСКА Ибрахима Гай бе на терена пълни 90 минути.

"Звездашите" поведоха с 2:0 след попадения на Кастильо в 36-та и Рашкович в 62-та минута, а домакините успяха да отбележат почетното си попадение в 64-та минута чрез Вуйошевич.

Гостите доиграха мача с девет души на терена, след като червени картони получиха вратаря Рангелович в 64-та минута и Рашкович в 62-та.

Голмайсторът имаше един жълт картон и бе изгонен от съдията, след като съблече фланелката си, за да отпразнува своето попадение.

В класирането води Цървена звезда с 16 точки, пред Младост (Апатин) с 15, ОФК Белград с 14, Безания с 9, Партизан с 9 и т.н.

В следващият кръг на сръбското първенство е и голямото дерби между двата гранда - Партизан и Цървена звезда, което ще се играе на 23-и септември (събота).