Футболистите на Цървена звезда спечелиха за 21-ви път в историята си Купата на Сърбия и Черна гора и по този начин направиха за девети път дубъл, след като станаха и шампиони преди две седмици.

На финала, игран на стадиона на "кръвния враг" Партизан, "звездашите" победиха ОФК Белград с 4:2, след продължения.

В редовното време двубоят завърши 2:2, а изненадващо ОФК водеше с 2:0 20 минути преди края на срещата.

Звездата на "червено-белите" Никола Жигич намали резултата в 67-ата минута от пряк свободен удар, с което даде лъч надежда за шампионите, че могат да стигнат до нещо повече от загуба.

Шест минути по-късно Милан Пурович изравни, след като довкара шут на Джокич, който се отби в гредата.

В 11-ата минута от продълженията Жигич засече с глава направи обрата в резултата пълен - 3:2 за Звезда.

Крайния резултат 4:2 оформи халфа Душан Баста две минути преди края на продълженията.

Двата отора доиграха цялото второ полувреме и продълженията с по десет играча, след като Александър Коларов (ОФК Белград) и Деян Милованович (Цървена звезда) получиха втори жълти картони в разстояние на една минута.