Цървена звезда победи като гост Индия с 2:1 и се класира за полуфинал в турнира за Купата на Сърбия.

Привлеченият за 1.3 милион евро от БАТЕ Борисов Мирко Иванич беше с основна заслуга за успеха на "червено-белите" в мача, игран под проливния дъжд. Той откри резултата в 36-ата минута, а две минути по-късно подаде на Ел Фарду Бен Набуан за второто попадение.

Преди три месеца грандът от Белград срещна сериозни проблеми на терена на Индия в мач от първенството, но този път сравнително лесно преодоля скромния си съперник. Още в началото отборът на Деян Станкович създаде няолко опасни положения, но и Милан Борян не бездействаше на вратата на Звезда.

В 36-ата минута Бен Набуан центрира на далечната греда и Иванич с глава насочи топката в обратния ъгъл. Домакините нямаха време за реакция, защото веднага получиха още един гол. Този път Иванич качи топката на главата на Бен Набуан, който не остави шансове на Прекович.

След почивката футболистите на Цървена звезда намалиха оборотите и това даде възможност на Индия да върне интригата. Попадението на Михайло Йованович обаче падна чак три минути преди изтичането на редовното време.

Цървена звезда вдигна за последно ценния трофей през 2012 година, а през този сезон тимът е амбициран да спечели дубъл, след като вече си осигури титлата. Останалите мачове от 1/4-финалите са утре, като другият фаворит Партизан гостува на Радник (Сурдулица).

В Сърбия сигурни: Зоран Попович ще играе за Левски

Вратарят има предварителен договор със "сините"