Цървена звезда се поздрави с успех с 4:1 като гост срещу Банат в среща от 19-ия кръг в сръбската Първа лига. За „звездашите” логично не игра българския национал Благой Георгиев, който не попадна в групата за мача.

„Червено-белите” решиха мача още до 66-ата минута, когато поведоха с 4:0, като два от головете бяха дело Кастильо (12 и 66 мин.), Джокич (35 мин.) и Милияш (65 мин.). Десет минути преди края почетно попадение за домакините реализира Микич.

За Звезда близо цял мач игра бившият бранител на ЦСКА Ибрахима Гай, като той бе замен 6 минути преди края от Петрович. В класирането тимът от Белград е начело с 45 точки, с 9 повече от вечния враг - Партизан.

Преди и след мача феновете на двата тима са стигнали да стълкновения. Най-малко 15 души са ранени при сблъсъците между запалянковците на Цървена звезда и полицията. Двама полицаи са тежко ранени, а по-леки контузии имат трима полицаи и десет запалянковци.

Полицията съобщи, че най-малко 40 запалянковци са задържани и ще бъдат разпитани.

Според органите на реда инцидентите са започнали, когато група привърженици на Цървена звезда са се опитали да влязат без билети на мача от 19-тия кръг Банат - Цървена звезда, завършил 1:4.

По време на сблъсъците полицията е използвала палки и гумени куршуми. Заради инцидентите мачът бе прекъснат за около 10 минути.