С десет души АЕК продължи 100-процентовата си серия в гръцкото първенство, след като победи с 1:0 Лариса. Успехът запази разликата от 4 точки между "жълто-черните" и втория Олимпиакос, който надигра Паниониос с 4:1 и загря за предстоящия двубой с Реал (Мадрид) в Шампионската лига.

"Жълто-черните" имаха тежък домакински мач срещу Лариса, тъй като 79 минути трябваше да играят с 10 души. Австрийският вратар на АЕК Юрген Махо бе изгонен заради нарушение извън наказателното поле.

Атиняни поведоха в 4-ата минута, когато се разписа бразилското крило Густаво Мандука. Победата осигури на играчите на АЕК добро настроение преди гостуването на Елфосборг в четвъртък в мач от Група "С" на купата на УЕФА. В същия ден Лариса ще излезе срещу Евертън на "Гудисън Парк" в двубой от Група "А".

Олимпиакос направи перфектен старт на "Караискакис", когато Ломана Луа Луа вкара за 1:0 срещу Паниониос в 6-ата минута. "Червено-белите" доминираха и в оставащата част от първото полувреме, но удар с глава на Дарко Ковачевич от близка дистанция бе брилянтно отразен от вратаря на гостите Дарио Крешич.

Паниониос, който в четвъртък се изправя срещу Хелзингборг в мач от Група "Н" на купата на УЕФА, изравни в 54-ата минута, когато Рафик Джебур се разписа от дузпа. Олимпиакос обаче отново взе инициативата и стигна до успеха.

Ковачевич възстанови преднината на своя тим в 64-ата минута, а само 10 по-късно Йероклис Столтидис увеличи на 3:1. Девет минути преди края Лусиано Гайети вкара четвъртия гол за "червено-белите" от дузпа.

Останалите срещи от 5-ия кръг на гръцката Суперлига са утре. Лидер в класирането е АЕК с 15 точки, а втори с 11 е Олимпиакос.