Отборът на Здравко Здравков - Ризеспор поднесе изненадата на 20-ия кръг в турското първенство, като победи лидера в класирането Фенербахче с 2:1.  Бившият национален страж имаше отлични изяви и е с голям принос за успеха на Ризе.

Домакините поведоха набързо с 2:0 с голове на Зафер Бирьол от дузпа в 6-а минута и на Ферди Елмаш в 18-а. Фенербахче опита всичко, за да обърне резултата, но стигна само до почетен гол на Сентюрк Шемъх в 70-а минута.

По-рано днес Кайзериспор победи Анкагюджу с 4:0. Българският национален вратар Димитър Иванков пази цял мач на вратата на Кайзери и не допусна гол в трети пореден мач в турското футболно първенство.

Ивайло Петков и Александър Александров не играха за Анкарагюджю, който завърши мача с девет души заради червени картони на Агали (76) и Тита (90).  Лидер в класирането въпреки загубата остава Фенербахче с 41 точки, пред Галатасарай с 34 точки и Бешикташ с 33 точки.