Бившият национален вратар Здравко Здравков направи отличен мач и бе с основен принос за победата на неговия Ризеспор над гранда Галатасарай с 2:1 в двубой от поредния кръг на турската Суперлига.

Здравков отчая нападателите натурския гранд с намесите си и бе оценен с три звезди за играта си. И трите гола в мача паднаха през първото полувреме. Домакините набързо поведоха с 2:0 с попадения на Серхат Акюз и Хасан Югур, а Саша Илич върна един гол за Галатасарай в 42-а минута.

След почивката Галатасарай хвърли всичките си налични сили в опит да изравни, но Здравков не допусна това да се случи.

Същевремнно националът Ивайло Петков изигра 90 минути при успеха с 2:1 на своя отбор Анкарагюджу като гост на Генчлербирлиги в друг мач от кръга.

Досегашният лидер в класирането Манисаспор бе разбит с 0:4 при гостуването на Бурсаспор и отстъпи лидерската си позиция на Фенербахче. По-късно тази вечер Бешикташ гостува на Анталияспор и при успех ще се изравни по точки на второто място с Маниса.