Вратарят Радостин Станев, който у нас игра за Спартак (Варна) и Локомотив (София), направи сполучлив дебют в кипърското първенство. Станев пази при успеха на своя тим Арис (Лимасол) с 1:0 над Докса (Катокопия) в мач от 7-ия кръг на елитната дивизия.

Единственото попадение вкара Пауло Коща от дузпа в 94-ата минута, а два пъти преди това Станев спаси чисти голове при ударите на Ду Сантош с глава и на Мустафа Кемал от 5 метра. Победата е първа за отбора на Арис, който вече е 13-и с 5 точки. На последното 14-о място се смъкна Неа Саламина, който беше размазан с 1:4 от Аполон (Лимасол).

Цветомир Чипев започна като титуляр за Неа Саламина, получи жълт картон и беше заменен в 54-ата минута от Монтейро. Другият български полузащитник Ангел Стойков влезе в 18-ата минута вместо контузилия се Лемос. Поражението най-вероятно ще струва поста на гръцкия треньор Йоргос Костикос. Поражение претърпя и Росен Кирилов с неговия АПОП (Кинира Пея).

Новаците в кипърската елитна дивизия загубиха с 1:3 от Алки (Ларнака) като гост и се смъкнаха на 12-о място с 8 точки. Бившият защитник на Литекс и националния отбор игра пълни 90 минути за АПОП. Методи Деянов влезе в 58-ата минута за Анортозис вместо полския нападател Лукаш Сосин. Анортозис, който спечели с минималното 1:0 като гост на Етникос (Ахна), е на 2-о място в класирането със 17 точки. Начело е Омония с 18.