Отборът на Партизан спечели Купата на Сърбия. Грандът на местния футбол се наложи над Явор (Иваница) с 2:0.

Попаденията за победителите реализираха Йованович и Влахович.

Първият бе точен след 35 минути игра, а вторият се разписа в петата минута на даденото от рефера продължение.

Валери Божинов започна като титуляр и остана на терена 74 минути, след изтичането на които беше заменен.

Другият български футболист Иван Бандаловски не взе участие в мача.

"Гробарите" спечелиха своята 13-а купа на Сърбия и първа от 2011 година. Така Божинов и компания спасиха сезона, след като в първенството разочароваха тотално, а също така не влязоха в групите на Шампионската лига и след това в последната секунда пропуснаха да излязат от групите на Лига Европа.

30-годишният Божинов, въпреки че е играл във Фиорентина, Ювентус, Парма, Спортинг (Лисабон), Манчестър Сити и Левски, никога досега не бе печелил трофей. За Бандаловски това е трета Купа на страната в кариерата му, след като идва по една с Литекс и ЦСКА, а миналата година стана и шампион с Партизан.

"Гробарите" взеха първата си купа от пет години, след като не допуснаха нито един гол в турнира.