Партизан разби Цървена звезда с 4:2 в 128-ото вечно дерби на Белград. "Гробарите" тотално надиграха съперника и заслужено се поздравиха с успеха.

Головете за победителите бяха дело на Михайлов (39), Баич (57), Маринкович (66) и Лазетич (86). За Цървена звезда с попадения се отчетоха Кастийо (53) и Бурзанович в добавеното време.

Благой Георгиев и Ибрахима Гай излязоха титуляри за символичните домакини, но българският национал за 45 минути отправи само един слаб удар с глава и бе заменен от Тришович на почивката.

Малко след като Михайлов откри за Партизан, срещата за кратко бе прекратена заради спречкване на играчите на двата отбора. Тоталната немощ на Звезда бе илюстрирана с червения картон на Тришович в 81-ата минута.

Това бе първа победа на "гробарите" на стадиона на съперника от 1996 г. насам.

В класирането Цървена звезда продължава да води убедително с 42 точки, следва Партизан с 33, Младост Апатин с 30 и други.

Цървена звезда - Партизан 2:4

0:1 Михайлов (39), 1:1 Кастийо (53), 1:2 Баич (57), 1:3 Маринкович (66), 1:4 Лазетич (86), 2:4 Бурзанович (90)

Ранджелович, Баста, Анджелкович (68-Пурович), Гай, Джорджевич, Кастийо, Милованович, Короман (68-Тадеу), Георгиев (46-Тришович), Бурзанович, Джокич

Крал, Рукавина (88-Рънич), Баич, Лазетич, Михайлов, Ломич, Лазич, Маринкович (77-Йоветич), Томич (56-Заич), Смилянич, Малетич