Панатинайкос взе аванс от 3 точки пред АЕК в битката за място в Шампионската лига след мачовете от 4-ия кръг в плейофите. Панатинайкос размаза с 3:0 Паниониос с два гола на Йоргос Карагунис в 21-ата и в 43-ата минута. Манучо реализира от дузпа третото попадение в 64-ата минута.

В другата среща Арис нанесе истински удар на АЕК, след като го победи с 4:0. Още в 6-ата минута Костас Неберелас с глава откри резултата, но жълто-черните от Солун нанесоха своя удар в първите 7 минути на втората част. В 39-ата минута обаче Франсиско Хавидо вкара за 2:0 след пас на Серхио Коке. Отново Ханидо покачи на 3:0 в 47-ата минута, а след това върна жеста на Коке, който се разписа в 57-ата за крайното 4:0.

В следващия кръг от плейофите Панатинайкос приема Арис, а АЕК гостува на Паниониос. Грандовете ПАО и АЕК се срещат на 17-и май.