Нови екшън сцени се разиграха по турските терени. Този път потърпевши бяха футболистите на Фенербахче, гостуващи в Трабзон. При 0:1 за "фенерите", с гола на Еменике през първото полувреме, мачът бе прекратен. В 58-та минута вратарят на гостите Волкан Демирел бе уцелен от горяща факла.

В последствие на терена нахлуха и бесните фенове на двата отбора, които започнаха да се замерят с всичко под ръка, и да влизат в ръкопашен бой.

Футболистите на Фенербахче също бяха атакувани, като според някои информации дори някои от тях са уцелени с камъни. Реферът Бюлент Йълдъръм веднага прекрати срещата, а първите информации са, че през следващите години двубоят ще се играе на закрити врати.

Според различни източници, феновете на Трабзонспор са били настроени срещу Фенербахче, тъй като лидерът купувал мачовете си.