Методи Деянов асистира за първото попадение на ОФИ при победата с 3:2 като гост на Ираклис. Това е първа победа за тима от остров Крит от началото на първенството и тя дойде в 3-ия кръг на първенството. Още в 1-ата минута бившият капитан на ЦСКА преодоля един съперник и центрира по диагонала, откъдето Румбакис откри за ОФИ.

Другите два гола за ОФИ вкараха Друлич (18) и Нуафор (65). Методи Деянов остана на терена до 54-ата минута, след което беше заменен от Едилсон. С този успех съставът на ОФИ е на 4-а позиция с 5 точки.

Начело в класирането с три победи от три мача е Олимпиакос, който би в събота 2:0 ПАОК (Солун). Второто място е за Панатинайкос, който пък минимално преодоля Ксанти с 1:0. Лариса затвърди доброто си впечатление след нулево равенство като гост на остров Керкира.