Бившият голмайстор на Черно море Матиас Курьор откри головата си сметка в Турция. Националът на Мартиника се разписа при победата с 3:1 на своя Самсунспор над Бандърмаспор. Срещата бе от 20-ия кръг на първенството.

Мат за първи път започна като титуляр за новия си отбор и изигра много силен мач. Нападателят удари две греди, но в добавеното време все пак успя да запише името си сред голмайсторите.

Двубоят започна отлично за домакините от Самсун. Още в 6-ата минута Чалик откри резултата с техничен удар. Пет минути по-късно Овачъклъ изравни с глава след центриране от корнер.

Второто полувреме започна със силен натиск на Самсунспор. Гол обаче падна чак в 75-ата минута. Резервата Явуз получи пред наказателното поле от Йозтекин и с хубав удар изненада вратаря за 2:1.

В добавеното време на мача познатият у нас Жужу изведе Курьор в наказателното поле и нападателят оформи крайното 3:1.