Бившият старши треньор на Пирин - Наджи Шенсой вече води македонския Пелистер. Тимът му се класира за четвъртфиналите на турнира за купата на Македония, съобщава "Струма".

Битолчани се възползваха от опцията златен гол на чужд терен, за да прескочат съперника си Ренова, който спечели реванша за престиж с 3:1. Попадението, отприщило радостта на гостите, вкара десетина минути преди последния съдийски сигнал с фантастичен удар от фаул Гоце Тодоровски.

До този момент от двубоя домакините се виждаха крайни победители, след като още до почивката реализираха три попадения, с които обезсмислиха аванса на пелистерци от 2:0 в първия мач на стадион "Тумбе кафе". Точни бяха Бурим Садики (16-та), Агрон Мемеди (30-та) и Ненад Мишковски (39-та).

С навременни смени и с добре познатото в Благоевград надъхване от тъчлинията обаче Шенсой и хората му заслужено ликуваха, а форумите загряха от поздравления с преобладаващи податели от областния център на Пиринско.

От триото българи в състава на победителите Димитър Илиев-Милен Василев-Мартин Ковачев в титулярния състав започна само първият.