Гръцкият Ксанти почти изтърва аванс от три гола, но все пак удържа победата с 3:2 над Атромитос, като Рафал Гжелак реализира два гола за успеха.

Победата помогна на Ксанти да се изкачи с едно място в класирането на Суперлигата и тима вече е 6-и с 28 точки от 19 мача, докато Атромитос е 10-и с 21 точки.

Полският халф Гжелак, който се присъедини към отбора през януари поведе Ксанти към победата като след негово центриране Ставрос Ламбриакос откри резултата в 28-ата минута.

Гжелак сам покачи на 2:0 в края на полувремето, а в 60-ата минута направи 3:0, след като се разписа от фаул.

Атромитос обаче се върна в мача 8 минути по-късно с гол на нападателя Танасис Цигас, който добави още едно попадение в 78-ата минута с акробатичен удар. По този начин Цигас осигури интересен финал на срещата, но неговият така и не успя да изравни.

В другата среща от днес воденият от Георги Василев тим на Левадиакос загуби у дома с 0:1 от Лариса.