Отборът на Краснодар оглави класирането в руската Премиер Лига, след като в първа среща от втория кръг победи у дома Спартак (Налчик) с 2:0.

Домакините откриха резултата чрез централния нападател Игор Пикущак, който се разписа в 35-ата минута. В средата на второто полувреме Юра Мовсисян оформи крайното 2:0, след като засече отличен пас от левия фланг на Пикущак.

Двубоят бе домакински дебют за Славолюб Муслин. Участие в мача не взе бившият играч на Левски Жоазиньо. Бразилецът започна като титуляр в преди седмица при гостуването на Анжи, но днес изобщо не попадна в групата на новия си отбор.

Така след два кръга Краснодар събра на сметката си 4 точки и ще остане начело в класирането поне няколко часа, докато се изиграят и останалите двубои от кръга.