ЧФР Клуж спечели купата на Румъния за първи път в историята си, след като победи с 2:1 Униреа (Урзичени) на финала игран в Пятра Нямт.

Аржентинецът Диего Руис откри резултата в 50-ата минута, но само 10 по-късно Даналаче изравни за Унирея. Само пет минути бяха нужни на Клуж за да вкара втори и победен гол, този път точен португалският нападател Антонио Семедо.

Така само три дни, след като за първи път в своята история спечели шампионската титла, под ръководството на Йоан Андоне Клуж триумфира и за купата на Румъния, с което постигна исторически дубъл.

Бившият футболист на българските Литекс и ЦСКА Еуген Трика игра 18 минути за победителите, след като в 72-ата минута се появи на терена на мястото на Мануел Жозе.

Финалът за купата на страната бе предшестван от сблъсъци между агитките на Клуж и Унирея, като вследствие на това един фен на тима от Узирчени е приет в болницата в Пятра Нямт.