Динамо (Загреб) не спира да печели в хърватското футболно първенство. Отборът, чийто треньор е българинът Ивайло Петев, постигна поредната си победа.

В 25-ия кръг столичани разбиха Истра 1961 с категоричното 3:0 като гост и временно скъсиха изоставането си до лидера Риека само до 1 точка.

По-късно днес водачът има домакинство срещу петия Белупо и не е изключено да загуби точки във втори пореден кръг.

Ивайло Петев отиде на крака при Георги Терзиев, той не игра

Хайдук (Сплит) направи реми с Локомотив (Загреб)

19-ият успех на Динамо в шампионата дойде относително безболезнено. В 18-ата минута звездата Арби Ел Судани откри резултата, а малко след началото на втората част Армин Ходжи успокои страстите с втори гол.

Отново босненецът бе точен за крайния резултат, като се разписа дълбоко в добавеното време.

Така Динамо продължава да бъде без поражение, откакто Петев застана начело през миналата година, и има 61 точки в актива си.