Отборът на българския национален вратар Димитър Иванков Кайзериспор надделя като домакин с класическото 3:0 над Бешикташ в среща от последния кръг на турската Суперлига и по този начин се класира за участие в турнира Интертото.

Стражът, който до скоро защитаваше цветовете на Левски, не бе на вратата на Кайзери, тъй като е наказан и е в родината, където взема участие в тренировките на „синия” отбор.

Мемет Топуз и Угур Юкал решиха предрешиха изхода от сблъсъка с головете си в първата част, а Илхан Парлак оформи крайното 3:0 8 минути преди края на редовното време.

По този начин със събраните 51 точки Кайзериспор зае крайното пето място в класирането, като изостана само на 1 от четвъртия Трабзонспор и доби правото да играе в Интертото.

През миналия сезон Кайзери мина именно през този турнир, за да играе за купата на УЕФА, където отпадна в първия кръг от холандския Аз Алкмаар с общ резултат 4:3 (3:2 в Холандия и 1:1 в Турция).

За Бешикташ мачът бе без значение, тъй като отборът си бе осигурил 2-рото място, което дава право на участие в Шампионската лига.