Фенербахче развали дебюта на Марио Балотели за амбициозния Адана Демирспор в Турция. В среща от първия кръг на Суперлигата "канарчетата" надвиха новаците с 1:0 като гост.

Единственият гол в срещата вкара Месут Йозил. Бившата звезда на Реал (Мадрид) и Арсенал се разписа в 46-ата минута. Халфът засече отлично подаване на Ирфан Джан Кахведжъ и насочи топката в опразнената врата.

Това бе първи гол за 32-годишния германец за Фенербахче.

Адана Демирспор изигра равностоен мач с именития си съперник, но така и не намери път към гола. Вратаря на тима от квартал Кадъкьой в Истанбул Алтай Байъндър трябваше да прави цели седем спасявания.

Балотели стартира от първата минута за новия си отбор. Той остана на терена до 62-ата минута, когато бе заменен от Брит Асонбалонга.

Официално: Марио Балотели подписа с Адана Демирспор

Нападателят ще играе за новак в елита на Турция

През това лято Адана Демирспор направи сериозна селекция и очакванията са да се бори за челните места в класирането. В тима личат имената още на Юнес Белханда, Гьокхан Инлер, Лукас Кастро, Бенжамен Стамбули и Арианет Мурич.