Димитър Иванков изигра силен мач при победата на Кайзериспор с 4:0 в градското дерби срещу Ерджийесспор в мач от четвъртия кръг на турското първенство.

Националният страж на трикольорите спаси всички опасности и получи три звезди за изявите си.

В същото време друг български национал Здравко Лазаров се представи слабо за домакините. Той получи жълт картон в 18-ата минута, а след час игра бе заменен от Хамит.

Кайзери е на трета позиция с 9 точки, колкото имат и лидерите Фенербахче и Бешикташ.

Ерджийесспор е  13-и с 4 точки и с най-слаба голова разлика в елита 4:13.

Бившият национален вратар Здравко Здравков пази добре, но отборът му Ризеспор загуби с 1:2 от гостуващия Бурсаспор.

Здравков получи две звезди, а Ризе допусна пълен обрат в мача. Енис изведе домакините напред в 56-ата минута, но Йомер в 69-ата и Бурак пет минути преди края спечелиха точките за Бурса.

Ризеспор е в зоната на изпадащите на 16-о място без победа и само с две точки.

Анкарагюджю също остана без успех, след като падна от гостуващия Манисаспор с 0:1.    Ивайло Петков игра цял мач за домакините, но се представи слабо.

Лидерът Фенербахче допусна изненадваща загуба с 1:2 като гост на Сакарияспор. Това бе първо поражение за тима след три поредни победи.