Вратарят на българския национален отбор по футбол и на турския Кайзериспор Димитър Иванков най-сетне се пропука след поредица от четири мача без допуснат гол в турската Суперлига.

Това стана в мач от 22-ия кръг на първенството при равенството 2:2 като гост на Генчлербирлиги, като със загубените две точки Кайзериспор пропусна да се изкачи на трето място в класирането.

На стадион "19 май" в Анкара българинът капитулира в 33 минута след точния удар на Байтар Енгин, с който домакините откриха резултата. През второто полувреме съотборниците на Иванков стигнаха до изравняване с гол на Парлак Илхан в 54-ата минута.

Само пет минути по-късно българинът бе принуден да извади за втори път топката от мрежата си след удар на Айзък Промис.

Малко по-късно тимът на Генчлербирлиги, който също се бори за участие в евротурнирите, остана с човек по-малко и играчите на Кайзериспор се възползваха по най-добрия начин, като Наш Мехмет изравни 2:2 в 72-ата минута.

По-рано днес българският нападател Иван Цветков за пръв път започна официален мач като титуляр в състава на Сивасспор, където премина през зимата от холандския тим Спарта Ротердам. Това стана в двубоя у дома с Коняспор от 22-ия кръг на първенството на турската Суперлига. Българинът се представи на ниво през първата част, когато отборът му водеше с 1:0 с гол на Фран Бастош, но през второто полувреме се стигна до обрат и тежка загуба с 1:3.

Бившият вратар на българския национален отбор по футбол Здравко Здравков за пореден път изигра стабилен мач за своя Ризеспор, който обаче допусна равенство 1:1 у дома с тима на Анкараспор.

След час игра при резултат 1:0 за своя отбор Здравков капитулира след удар на резервата на гостите Урмачъ Юзер.

В класирането води Фенербахче с 44 точки пред Галатасарай с 38, Бешикташ с 36.

Кайзериспор на Димитър Иванков е четвърти с 35 точки, Сивасспор на Иван Цветков е осми с 31 точки, Анкарагюджу на Ивайло Петков и Александър Александров е на 11-та позиция с 29, Ризеспор на Здравко Здравков е на 15-то място с 25, а Ерджийеспор на Здравко Лазаров е на предпоследната 17-а позиция с 19 точки.