Вратарят на българския национален отбор по футбол Димитър Иванков се разписа във втори пореден мач на клубния си тим Кайзериспор, този път при победата с 3:1 като домакин над Диарбекирспор във втория кръг на турнира за Купата на Турция.

Иванков се разписа от дузпа в 14-та минута за 1:1, след като гостите бяха повели с гол на Илхан, а до края на полувремето с нови попадения на звездите си Иглесиас и Мехмет Топуз отборът от Кайзери си осигури крайния успех, с който продължава напред в надпреварата.

С това попадение головете на Иванков станаха 31 и той се нареди на пето място в света сред вратарите-голмайстори.

"Щастлив съм, заяви вратарят за "Топспорт". - Целта ми е да достигна Хорхе Кампос, който е четвърти с 40 гола". Мексиканецът, както Чилаверт (62) и Игита (41) вече не се състезават. Лидер е бразилецът Рожерио Сени със 76.