Българинът Иван Цветков вкара гол, но неговият Сивасспор претърпя поражение с 1:2 при гостуването на Анкараспор в мач от 25-ия кръг на турската Суперлига.

Попадението бе първо за благоевградчанина с екипа на Сивасспор, в редиците на който той премина тази зима от холандския Спартак (Ротердам).

Още в 4-ата минута Анкараспор поведе с 1:0 с попадение на Мурат Тосун. В 37-ата минута Сивасспор остана с човек по-малко, след като Сервет Четин получи червен картон (втори жълт).

В 56-ата Цветков реализира за 1:1, но десет минути преди края Волкан Арслан донесе трите точки на Анкараспор.

иванковВ двубой с невероятен развой вратарят на българския национален отбор Димитър Иванков (вляво) получи 4 гола в мрежата си, а неговия тим Кайзериспор завърши наравно 4:4 като домакин от тима на Анталияспор, след като до 32-aта минута водеше с 3:0.

Бившият вратар на българския национален отбор Здравко Здравков бе титуляр за своя Ризеспор и допусна гол в последната минута при загубата с 0:1 като гост на Газиантепспор.

Защитникът Ивайло Петков бе титуляр и получи жълт картон при победата на своя Анкарагюджу с 1:0 като гост на Трабзонспор, съотборникът му Александър Александров влезе като тактическа смяна в 89-та минута.

В неделя нападателят на българския национален отбор Здравко Лазаров гостува със своя Ерджийеспор на втория в класирането Бешикташ.