Истанбул Башакшехир разби с 5:0 у дома опашкаря Карабюкспор в мач от 19-ия кръг на турската Суперлига. По този начин тимът на Абдула Авджъ си върна лидерската позиция, изпреварвайки Галатасарай.

Всички попадение в срещата паднаха през първото полувреме. Още в 7-ата минута Стефано Наполеони откри резултата след страхотен удар от воле при центриране на Емре Белозоглу от корнер.

В 20-ата минута Гьокхан Инлер получи хубав пас от Един Вишча в наказателното поле и удвои. Единадесет минути по-късно Жуниор Кайсара изведе с пас зад центъра Вишча сам срещу вратаря на и босненецът без проблеми реализира за 3:0.

Арда Туран подписа с Истанбул Башакшехир

Арда Туран се завърна в Турция

Медиите в страната потвърдиха за трансфера

В 38-ата минута Вишча вкара втория си гол в мач, като този път му асистира Емре. Крайното 5:0 оформи Емануел Адебайор. Тогоанецът се разписа с впечатляващ удар след пас с пета на най-добрия в мач Един Вишча.

През второто полувреме в игра се появи новата голяма звезда на Истанбул Башакшехир - Арда Туран, който замени Емре в 58-ата минута. Дебют за домакините направи и дошлият от Удинезе Рияд Байч. Босненецът замени Марсио Мосоро 14 минути преди края на срещата.

С тази победа Истанбул Башакшехир събра 42 точки и заема първото място във временното класиране. Втори е Галатасарай с 41. Следват Фенербахче с 37 и Бешикташ с 36.